Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2014

770px_sempozyum_2014Yarışma ortamına ve mimarlık kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan sempozyum 9 Mayıs 2014 tarihinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde düzenlenecek.

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayat bulan “Yarışmayla Yap” kapsamında ilki 2013 yılında “Yarışma Hikayeleri” temasıyla düzenlenmişti. Her sene farklı bir üniversitede yapılacak olan sempozyum serisinin ikincisi, yarışmaları “Süreç ve Sonuç” bakımından tartışmaya açmayı hedefliyor. 2014 yılında uluslararası olarak düzenlenecek sempozyumda amaç geniş bir pencereden farklı deneyimlerin aktarıldığı bir platform oluşturmak.

Yarışma projesinin tasarımından gerçekleştirilmesine dek geçen süreç içerisinde yaşanan deneyimlerin paylaşılacağı, tartışılacağı, eleştirileceği sempozyumda:

Kavramsal başlangıç ve sonuç ürün arasında gelişen süreç ile tasarım ve uygulama arasında gelişen süreç üzerinde konuşulacak,
Yarışma kavramı ve ortamı, tasarım ve gerçek, süreç ve sonuç ilişkileri açısından değerlendirilecek,
Hayalden gerçeğe taşınan tasarımların evrimi eleştirilecektir

Başvuru
Sempozyuma katılım için, 300 kelimelik bildiri özetinin aşağıdaki takvime uygun olarak symposium2014@yarismaylayap.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Takvim
İlan tarihi: 1 Ekim 2013
Bildiri özetlerinin son gönderim tarihi: 2 Aralık 2013
Tam metinli bildirilerin gönderilme tarihi: 17 Şubat 2014
Sempozyum tarihi: 9 Mayıs 2014

Yayın
Sempozyumda sunulmak üzere kabul edilen ve yukarıda belirtilen tarihe kadar tamamlanmış olarak teslim edilen bildiriler, Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak sempozyum kitabında yer alacaktır.

Düzenleme Kurulu
Ece Ceylan BABA
Arzu ERALP
Celal Abdi GÜZER
Onat ÖKTEM
Lale ÖZGENEL
Başak UÇAR
Ömer YILMAZ

Bilim Kurulu
Burak ALTINIŞIK
Aydan BALAMİR
Özgür BİNGÖL
Namık ERKAL
Neşe GURALLAR
Kenan GÜVENÇ
Hüseyin KAHVECİOĞLU
Arda İNCEOĞLU
Levent KARA
İlhan KESMEZ
Nanne DE RU
Levent ŞENTÜRK
Murat ULUĞ
Ayhan USTA
Onur YÜNCÜ
Ferhan YÜREKLİ

Araç çubuğuna atla